Mokotów jako wymarzona dzielnica do mieszkania

Dlaczego warto mieszkać na Mokotowie?

Mieszkańcy Mokotowa są szczególnie zadowoleni z mieszkania w tej dzielnicy. Mokotów, jako jedna z niewielu dzielnic Warszawy cieszy się szczególnym zainteresowaniem w kwestii nieruchomości.

Jedną z wielu zalet tej dzielnicy jest bliskość szkół. Mokotów bowiem obfituje w dużą liczbę przedszkoli i placówek oświatowych. Kiedy prócz tego wziąć pod uwagę to, że jest to dzielnica cicha i pełna zieleni można by stwierdzić, że jest idealnym miejscem dla młodej rodziny. Blisko są parki (chociażby słynne parki: Morskie Oko, Park Arkadia, Park Dreszera, Pole Mokotowskie), jeziorko Czerniakowskie, które należy do miejskiego rezerwatu przyrody. Na terenie Mokotowa znajdują się także liczne kawiarnie i pizzerie.

Image

Jest to także dobra dzielnica dla osób aktywnych. Ilość parków sprawia, że można czynnie uprawiać jogging, natomiast poza tym jest jeszcze Klub Sportowy Warszawianka oraz Klub Sportowy Gwardia Warszawa.

Warszawiacy mieszkający na Mokotowie podkreślają, że jest to miejsce wyjątkowo bezpieczne, a poczucie bezpieczeństwa przewyższa warszawską średnią, ponieważ 80% mieszkańców Mokotowa uważa za swoje miejsce zamieszkania za bezpieczne. Poza tym dzielnica jest doskonałym punktem komunikacyjnym. Mieszkańcy podkreślają, że zaletą mieszkania na Mokotowie jest duża liczba autobusów, tramwajów, bliskość do metra. Dojazd z Mokotowa do Centrum, czy innych dzielnic Warszawy nie stanowi zazwyczaj większego problemu.

Kolejnym ważnym aspektem jest to, że sąsiedzi to raczej ludzie wyrozumiali, ale też cisi. Mokotów gwarantuje raczej spokojne noce. Tylko 17% mieszkańców narzeka na uciążliwych sąsiadów. Większość mieszkańców to jednak rodziny z dziećmi i ludzie starsi.

Dodatkowo jeśli chodzi o zamieszkanie na mokotowie to pozwolę sobie polecić ten artykuł, który też dotyczy mieszkań na mokotowie

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s