Nowe osiedle czy stara kamienica?

Wybór miejsca zamieszkania nie zawsze należy do nas. Ale gdy już zdecydujemy się na zakup swojego własnego mieszkania warto wybrać miejsce, które pasuje nam pod każdym względem. Oczywiście znalezienie idealnego mieszkania nie jest łatwe, ale stosując się do kilku wskazówek na pewno uda nam się to zrobić.

 

Na co należy zwrócić szczególną uwagę? Bardzo ważne są lokalizacja oraz rodzaj budownictwa. Musimy wybrać osiedle, które ma dobrą komunikację miejską, ale z drugiej strony jest ciche i niezatłoczone. Dobrze jest sprawdzić opcje parkingowe w wybranej okolicy, żeby nie okazało się, że obok budynku mieszkalnego nie ma żadnego miejsca parkingowego. Rodzaj budownictwa też jest istotny. Domki szeregowe, wolnostojące, apartamentowce, bloki czy kamienice to tylko niektóre z opcji jakie mamy do wyboru. Nieruchomości mogą różnić się znacznie ceną właśnie z powodu rodzaju budownictwa. Nowe osiedla oferują nam droższe mieszkania, ale w stanie idealnym. Z kolei stare kamienice często wymagają remontu, ale nie oznacza to, że są tańsze. Najtańsze będzie mieszkanie na osiedlu z betonowej płyty.

 

Nowo wybudowane osiedla mają wiele zalet, ale z reguły położone są na obrzeżach miasta co nie do końca każdemu pasuje, ponieważ oznacza to dalszą drogę do pracy czy szkoły. Nie zawsze też na nowe osiedla jest pociągnięta linia komunikacji miejskiej. Zaś stare kamienice mogą być zawilgocone lub źle ocieplone przez co potrzebne będzie droższe ogrzewanie czy regularny remont. Najlepiej jest na podstawie wybranych ofert zrobić sobie spis zalet i wad każdego mieszkania i dopiero wybrać opcję dla siebie.

W ramach dobrej rady polecam ten artykuł

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s